Ludzie Wojsk Specjalnych – Marian „Maniek” Ślimak

Marian "Maniek" Ślimak - weteran Jednostki Wojskowej GROM i współautor książki "Lider w stylu GROM"

Przy okazji zbliżającej się premiery książki „Lider w stylu GROM”, której jesteśmy patronem medialnym przedstawiamy sylwetkę jednego z autorów.

Marian Ślimak „MANIEK” – absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych 1995, na kierunku rozpoznanie wojskowe. W jednostce GROM od 1998- 2011. Absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Akademii Obrony Narodowej, Uniwersytecie Warszawskich oraz Szkole Głównej Handlowej. Absolwent podyplomowych studiów w CGSC- Command and General Staff College Fort Leavenworth Kansas.

Uczestnik elitarnych kursów antyterrorystycznych oraz z zakresu operacji specjalnych organizowanych przez FBI, US SOF. Ukończony kurs prowadzenia operacji w dżungli- zorganizowany przez British Army Trening Support Unit Belize ( BATSUB). Uczestnik operacji antyterrorystycznej w Iraku ( 2003 i 2004 razem 17 miesięcy ) w ramach jednostki o kryptonimie „Thunder” realizującej operacje specjalne w strukturach NAVY SEALs – zaliczonych 40 DA ( Akcji Bezpośrednich).

W 2011 roku po 21 latach służby przeszedł na emeryturę i rozpoczął pracę na rynku cywilnym jako ekspert oraz doradca bezpieczeństwa dla spółek kapitałowych. Pełnił między innymi funkcje dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa i Spraw Obronnych w PKP S.A. w latach 2012-2016 oraz Szefa Bezpieczeństwa PL 2012 + ( Spółka operator stadionu PGE Narodowy) w latach 2016 – 2020. Od 2020 członek zarządu spółki doradczej B&SGK sp. z o.o. zajmującej się doradztwem z obszaru bezpieczeństwa oraz szkoleniami.

Współautor książki „Lider w stylu GROM„.

źródło: Wydawnictwo Bellona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *