Ludzie Wojsk Specjalnych – Kvinto

weteran Jednostki Wojskowej Komandosów - Tomasz Kwintal

Tomasz KWINTAL “Kvinto”

Były żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów (JWK), który podczas służby wielokrotnie przebywał w strefach wojny takich jak Irak, Afganistan i Bałkany.

Cały 20-letni okres służby spędził na Zespole Bojowym A , który kontynuuje tradycje batalionu ”Miotła”. W sekcji specjalnej zajmował pozycję ”Breachera”. Zapewniało mu to udział w szkoleniach, gdzie szczególną uwagę zwracano na użycie różnego rodzaju materiałów wybuchowych do realizacji zadań typu Direct Actions (DA) i Hostage Rescue Operations (HRO). Realizowane zagadnienia szkoleniowe obejmowały również wykorzystanie elementów taktyki wysokościowej oraz technik dostępu linowego.

 

Jednostka Wojskowa Komandosów w akcji

 

Ukończył szereg specjalistycznych kursów i uczestniczył we wspólnych treningach jednostek specjalnych innych państw. Kurs instruktorski przeszedł w Stanach Zjednoczonych (NAVSCIATTS).

Ostatnie stanowisko jakie zajmował w JWK to Zastępca Dowódcy Sekcji Snajperów, a przez ostatnie lata zajmował się wyszkoleniem strzeleckim operatorów sił specjalnych. Do prowadzenia szkolenia strzeleckiego ma predyspozycje, w końcu sam jest strzelcem z sukcesami.  W 2014 roku w przekonującym stylu wygrał w pojedynkę i w parach zawody strzeleckie o Puchar Wojsk Specjalnych „SOF Delta Cup 2014”.

 

trening strzelecki Jednostka Wojskowa Komandosów

 

Po opuszczeniu jednostki w 2015 roku nadal zajmuje się szkoleniami prowadząc własną firmę – Shooters Factory. Logo tej firmy powoli staje się rozpoznawalne na całym świecie ze względu na jakość szkoleń i sprzętu strzeleckiego jakie oferuje swoim klientom.

Potwierdzają to opinie jego kolegów i klientów. Wśród nich najczęściej przewijające się słowa to profesjonalizm, wiedza i doświadczenie.

Strona internetowa: http://shooters-factory.com.pl/

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/pg/ShootersFactory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *