Ludzie Wojsk Specjalnych – Kornik

Weteran Jednostki NIL - Kornik

Robert Kora „Kornik” (JW NIL)

Weteran Sił Zbrojnych RP z 27 letnim doświadczeniem w jednostkach liniowych. W ramach swojej służby pełnił różne stanowiska służbowe od dowódczych poprzez szkoleniowe, po zabezpieczające (w Iraku odpowiadał m.in. za bezpieczeństwo późniejszego dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierza Potasińskiego, stacjonując w bazie „JULIET”).

W Jednostce NIL wieloletni dowódca weryfikacji „SELEKCJI” a także osoba odpowiadająca za szkolenie.. Doświadczenie zdobywał m.in. na misjach w Iraku i Afganistanie. Wielokrotnie odznaczany przez Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej.

Doświadczony wieloletni instruktor strzelectwa, (strzelania specjalne, dynamiczne oraz dokładne) i narciarstwa (głownie implikowanie technik ski tourowych w wykorzystaniu do działań w jednostkach powietrznodesantowych oraz specjalnych). Skoczek spadochronowy w systemie wolnego otwarcia.

Organizator znanego Marsz Gen. Nila Od Zmierzchu Do Switu, którego najbliższa edycja startuje 5 września. Będziecie mogli go spotkać także 15 września w Myślenicach na BulletRun Polska, gdzie „Kornik” odpowiada za sekcję strzelecką.

To także wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku Białej oraz Akademii Wyższej Szkoły Biznesu wydział w Cieszynie.

Fot. WSFiP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *