Ludzie Wojsk Specjalnych – Kornik

Weteran Jednostki NIL - Kornik

Robert Kora „Kornik” (JW NIL)

Weteran Sił Zbrojnych RP z 27 letnim doświadczeniem w jednostkach liniowych. W ramach swojej służby pełnił różne stanowiska służbowe od dowódczych poprzez szkoleniowe, po zabezpieczające (w Iraku odpowiadał m.in. za bezpieczeństwo późniejszego dowódcy Wojsk Specjalnych gen. Włodzimierza Potasińskiego, stacjonując w bazie „JULIET”).

W Jednostce NIL wieloletni dowódca weryfikacji „SELEKCJI”, a także osoba odpowiadająca za szkolenie. Doświadczenie zdobywał m.in. na misjach w Iraku i Afganistanie. Wielokrotnie odznaczany przez Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej.

Doświadczony wieloletni instruktor strzelectwa, (strzelania specjalne, dynamiczne oraz dokładne) i narciarstwa (głownie implikowanie technik ski tourowych w wykorzystaniu do działań w jednostkach powietrznodesantowych oraz specjalnych). Skoczek spadochronowy w systemie wolnego otwarcia.

Organizator znanego Marsz Gen. Nila Od Zmierzchu Do Switu, który organizowany jest co roku na pocątku września by upamiętnić patrona Jednostki Wojskowej NIL. Od 2021 roku organizator Biegu Górskiego Komandosa.

To także wykładowca akademicki w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku Białej oraz Akademii Wyższej Szkoły Biznesu wydział w Cieszynie.

Fot. WSFiP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *