Kurs JATA – cztery etapy przygotowania do Wojsk Specjalnych

kwalifikacje Centrum Szklenia Wojsk Specjalnych - Lubliniec

Na początku maja informowaliśmy o rekrutacji na tegoroczny kurs JATA organizowanej przez Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. Jest on przepustką dla cywili do jednostek Wojsk Specjalnych. Termin zgłaszania swoich kandydatur mija 28 maja 2021 roku. Nie ma więc za dużo czasu na zastanawianie.

Organizatorzy jednak stanowczo zaznaczają, że nie jest to droga dla wszystkich. „Nie prowadzimy masowego naboru „na ilość”. Szukamy ambitnych, odważnych, konsekwentnych w działaniu i zdecydowanych ludzi, którzy mają odwagę sprostać naprawdę ciężkim wymaganiom jakie stawia przed nimi służba w Wojskach Specjalnych„.

Jeśli jednak zdecydujesz się aplikować to zapewne chciałbyś wiedzieć co Cię czeka już na samym kursie JATA. Z pomocą pospieszyli instruktorzy kursu, którzy na seminarium eksperckim „Z cywila do Wojsk Specjalnych” opowiedzieli więcej o tym co Cię czeka. Nagranie z ich wystąpienia znajdziesz poniżej. Możesz się z niego dowiedzieć m.in. że kurs podzielony jest na 4 części. Pierwsze dwie stanowią niejako wprowadzenie do wojskowego rzemiosła, a prawdziwa zabawa zaczyna się od części trzeciej.

Seminarium było pierwszą odsłoną wspólnego projektu Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych i Centrum Studiów i Edukacji na rzecz Bezpieczeństwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Kolejne już w czerwcu, więc śledźcie profile obydwu Centrów w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *