Komandosi z Lublińca z podziękowaniem w WIM

Podziękowania JWK dla lekarzy z WIM

22 stycznia w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w czasie ćwiczeń Jednostki Wojskowej Komandosów doszło do wypadku, w skutek którego postrzelony został jeden z żołnierzy z Lublińca. Na szczęście dzięki profesjonalnej pomocy udzielonej na miejscu, szybkiemu transportowi do Wojskowego Instytutu Medycznego i natychmiastowej interwencji lekarzy ranny w ciągu kilku miesięcy będzie mógł wrócić do służby w zespole bojowym.

Gdy opadł kurz z podziękowaniami do WIM udali się towarzysze poszkodowanego.

„Płk Michał Strzelecki oraz przedstawiciele Zespołu Bojowego, w którym służy poszkodowany: jego Dowódca oraz Starszy Podoficer dziękowali wszystkim, zaangażowanym w pomoc, pracownikom Wojskowego Instytutu Medycznego. Sprawna akcja ratunkowa wymagała bowiem ścisłej i szybkiej współpracy między personelem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Kliniki Chirurgii, Kliniki Anestezjologii i Ośrodka Diagnostyki Medycznej.

Podziękowania JWK dla lekarzy z WIM

Pamiątkowe tablice gratulacyjne otrzymali: gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, lekarze z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii: ppłk lek. Emil Jędrzejewski i lek. Przemysław Sroczyński, przedstawiciele Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii: jej kierownik – dr n. med. Andrzej Truszczyński, mjr lek. Marcin Chrzanowski, kpt. lek. Marta Kruszyńska oraz Lidia Wojda – pielęgniarka oddziałowa Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych. ”

Jak informuje dalej WIM dzięki profesjonalnej i szybkiej reakcji służb medycznych ranny operator już po tygodniu mógł opuścić szpital. Teraz czeka go rehabilitacja, która powinna pozwolić mu na powrót do oddziału w ciągu kilku miesięcy.

Fot. Andrzej Kosater / WIM 
Źródło: WIM.mil..pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *