Komandosi szkolili instruktorów z SPWL

Szkolenie instruktorów SPWL w Lublińcu

W dniach 20 – 21 kwietnia 2021 roku instruktorzy Zespołu Taktyki i Rodzajów Wojsk oraz Zespołu Szkolenia Ogniowego Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych uczestniczyli w zajęciach taktyczno-ogniowych, które przeprowadzone zostały przez doświadczonych instruktorów z Jednostki Wojskowej Komandosów.

Szkolenie obejmowało działania drużyny w terenie zurbanizowanym. W ramach zajęć ćwiczono elementy podejścia do budynków, działanie wewnątrz pomieszczeń oraz wyjścia drużyny z budynku po wykonaniu zadania. Całość szkolenia wzbogaciły zajęcia na wideo-strzelnicy im. Mirosława „Mirona” Łuckiego – poległego w Afganistanie żołnierza JWK. W momencie powstania strzelnicy w 2013 roku był to jedyny tego typu obiekt w Polsce, a zarazem jeden z najnowocześniejszych w Europie.

Szkolenie instruktorów SPWL w Lublińcu

Strzelnica ta pozwala ćwiczyć technikę oraz odpowiednie nawyki podczas prowadzenia ognia z broni osobistej. W obiekcie główną rolę odgrywa 9 interaktywnych ekranów, które tworzą 270-cio stopniowe „pole walki” i w zależności od scenariusza pozwalają generować u operatorów odpowiednie reakcje na zagrożenie lub sytuacje pojawiające się na ekranie. Wideo-strzelnica jest również wyposażona w szereg systemów, które pozwalają dodatkowo urozmaicić dany scenariusz przykładowo głośna muzyka, dym, lampa stroboskopowa czy całkowita ciemność.

Więcej o tej nowoczesnej strzelnicy.

źródło: SPWL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *