JWK – Szkolimy się tak jak walczymy

Szkolimy się tak jak walczymy - Jednostka Wojskowa Komandosów - fot. D. Dmitriew

Nasze szkolenie nigdy się nie kończy, w ten sposób doskonalimy swoje umiejętności oraz zdolności bojowe. Jednym z ostatnich było zgrupowanie poligonowe Zespołu Bojowego B Jednostki Wojskowej Komandosów.

Głównym zagadnieniem było szkolenie ogniowe, zawierające przede wszystkim strzelania z broni indywidualnej żołnierza oraz broni zespołowej (broń pokładowa, granatniki ppanc, moździerz). Szkolenie ogniowe operatorów Grup Specjalnych realizowane było zarówno w dzień, jak i w nocy. Strzelania zostały przeprowadzone stacjonarnie, jak i przy wykorzystaniu pojazdów. Nadrzędnym celem szkoleniowym było zgrywanie operatorów sekcji/grup specjalnych podczas wykonywania zadań taktyczno – ogniowych.

Żołnierze Zespołu Bojowego B doskonalili prowadzenie ognia do celów ukazujących się jak i ruchomych na różnych dystansach w dzień i w nocy. Sprawdzali również swoje umiejętności opierając się na strzelaniach sytuacyjnych, podczas których zrealizowano kontakty ogniowe w bezpośrednim starciu z przeciwnikiem, zerwanie kontaktu ogniowego lub przejście do ataku następnie wyjście z rejonu bezpośredniego starcia z przeciwnikiem.

Foto: Daniel Dmitriew

źródło: Cisi i skuteczni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *