Jednostka Wojskowa NIL pompuje w #GaszynChallenge

logo Jednostki Wojskowej NIL

Żołnierze Jednostki Wojskowej NIL z Krakowa wzięli udział w akcji #GaszynChallenge, która polega na wykonaniu popularnych „pompek” i wpłacie pieniędzy na chore dzieci.

Pierwotnie akcja polegała na robieniu pompek i zbiórce środków na leczenie półtorarocznego chłopca – Wojtusia Howisa. Wojtuś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dla ratowania jego życia potrzebna jest terapia, której koszt wynosi dziewięć milionów złotych. Akcję Gaszyn Challenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby.

Akcja, która rozpoczęła się od strażaków, szybko rozniosła się na kolejne służby mundurowe i osoby cywilne. Jakiś czas temu nominacja od policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach trafiła również do żołnierzy Jednostki Wojskowej AGAT. Jak na razie jednak odpowiedź z Gliwic się nie pojawiła. Teraz JW NIL nominował m.in. Dowództwo Komponentu Wojsk Specjalnych.

#GaszynChallange

Włączamy się do pomocy! #GaszynChallange, pompujemy dla dzieciaków. W imieniu JW NIL odpowiadamy na nomicjaję 6 batalionu dowodzenia w Krakowie oraz Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach.

Publiée par Jednostka Wojskowa Nil sur Lundi 22 juin 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *