Jednostka Wojskowa AGAT odpowiada na wyzwanie

Jednostka Wojskowa AGAT

Jednostka Wojskowa AGAT z Gliwic odpowiedziała na wyzwanie rzucone w ramach akcji #GaszynChallenge przez policjantów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. To trzecia jednostka Wojsk Specjalnych, która bierze udział w tej akcji. Swoje „pompowanie” poza AGATem mają zaliczone już żołnierze z NILu i FORMOZY.

Pierwotnie akcja polegała na robieniu pompek i zbiórce środków na leczenie półtorarocznego chłopca – Wojtusia Howisa. Wojtuś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Dla ratowania jego życia potrzebna jest terapia, której koszt wynosi dziewięć milionów złotych. Akcję Gaszyn Challenge zapoczątkował strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Jako pierwszy zrobił pompki i wpłacił pieniądze na pomoc dla Wojtusia, a w nagranym filmiku nominował do akcji kolejne osoby.

Jednostka Wojskowa AGAT w Gliwicach wspiera inicjatywę charytatywną #GaszynChallange

Nominację otrzymaliśmy od SPAP w Katowicach za co serdecznie dziękujęmy:-) i nominujemy Bieszczadzki Oddział StraŻy Granicznej, Centralną Szkołę Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Wojskowy Ośrodek Szkolenia Kondycyjnego "Gronik" w Zakopanym. https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

Publiée par Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN” sur Jeudi 25 juin 2020

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *