Jednostka GROM – rekrutacja dla cywili

Logo Jednostki GROM

Macie weekend żeby dobrze to przemyśleć i zrobić pierwszy krok w kierunku spełniania swoich marzeń. Do końca miesiąca Jednostka Wojskowa GROM przyjmuje dokumenty od kandydatów spoza MON i MSWiA.

Jeśli zastanawiasz się czy GROM to miejsce dla cywili to popatrz na przykład pułkownika Piotra Gąstała. Przeszedł całą ścieżkę kariery w Jednostce, a trafił tam „trochę przypadkowo”.

„– Przypadek sprawił, że trafił pan do GROMU.
To prawda, chciałem zostać prawnikiem. Niestety, trafiłem na 2 lata do wojska. Nie byłem tym specjalnie zachwycony i po odsłużeniu swojego, z przekonaniem, że do armii nigdy już nie wrócę, rozpocząłem pracę w Zamku Królewskim w Warszawie.

Pewnego dnia odwiedził mnie Leszek Drewniak, pod okiem którego od lat ćwiczyłem karate. Rzucił, że tworzona jest jednostka specjalna jakiej w Wojsku Polskim jeszcze nie było i że będzie można tam robić wiele ciekawych rzeczy. Powiedział: Znasz angielski, jesteś wysportowany, może do nas dołączysz?

Wyobraźnię mam wielką, więc decyzję podjąłem natychmiast i latem 1991 roku spotkałem się z, wtedy jeszcze podpułkownikiem, Sławomirem Petelickim na rozmowie kwalifikacyjnej. Zaakceptował mnie i tak rozpoczęła się moja przygoda z GROMem„. (wypowiedź dla http://manageronline.pl/).

Pamiętajcie jednak: jeśli nie jesteście gotowi sprostać wymaganiom dotyczącym sprawności fizycznej w Wojskach Specjalnych to oszczędźcie czas swój i instruktorów. Jeszcze pewnie będzie okazja.

Więcej na grom.wp.mil.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *