Ile zarabia początkujący komandos?

Kurs Jata - Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Służba w Wojskach Specjalnych to dla wielu młodych ludzi spełnienie marzeń. Elita, rozwój, realizacja pasji, adrenalina. Ale to także rozłąka z rodziną, narażanie życia i zdrowia, eksploatacja organizmu. Ile to wszystko jest warte? Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych udostępniło informację ile zarabia początkujący komandos.

Rozpiskę z wynagrodzeniem oraz dodatkowymi benefitami znajdziecie poniżej. Do tego trzeba doliczyć inne dodatki takie jak trzynastka, mundurówka, dodatek za wysługę lat, za wykonywanie pod wodą zadań z użyciem sprzętu nurkowego lub wykonywanie skoków ze spadochronem, itp. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wynagrodzenie i wysokość dodatków różnią się w zależności od jednostki, czasu służby, stopnia wojskowego i zajmowanego stanowiska. 

ile zarabia początkujący komandos

 

Więcej informacji na temat tego ile zarabia początkujący komandos:

Ustawa z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2019 r. poz. 1541);

Ustawa z dnia 11 września 2003 r. o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych (Dz.U. z 2020 r. poz. 860 z póź. zm.);

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 listopada 2014 r. w sprawie służby wojskowej kandydatów na żołnierzy zawodowych (Dz.U. z 2014 r. poz. 1627 z póź. zm.)

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 28 grudnia 2016 r. w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych

Rozpiska w pliku PDF

Strona Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *