I Mistrzostwa w biegach OCR o puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych

I Mistrzostwa w biegach OCR o puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych

21 sierpnia 2022 roku w Nowym Wiśliczu odbyły się I Mistrzostwa w biegach OCR o Puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych. Dystans 4,9km najszybciej pokonał Artur Kopaczyński z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Z kolei najszybsza wśród kobiet była Klaudia Szuba-Łata reprezentująca RUNMAGEDDON TEAM, a zwycięstwo w kategorii Najszybszy Żołnierz Elite Kobiet przypadło Dominice Chmiel. Przy tej okazji marszałek województwa, Witold Kozłowski  wręczył Nagrodę Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” dla Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych, które w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia.

„5 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego, które jest nie tylko przypomnieniem pokoleń polskich żołnierzy, którzy ofiarowali własne życie w walce o wolną Polskę. To też nie tylko radosne wspomnienie wielkiego polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Święto Wojska Polskiego jest również uhonorowaniem polskich żołnierzy, którzy współcześnie czuwają nad bezpieczeństwem nas wszystkich.

Wręczenie Nagrody Województwa Małopolskiego – Polonia Minor dla Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych

Jest z nami dzisiaj gość szczególny, podpułkownik Michał Łygan reprezentujący generała Sławomira Drumowicza, dowódcę Komponentu Wojsk Specjalnych. Wojska Specjalne obchodzą właśnie jubileusz 15-lecia istnienia i z tej okazji chcę w imieniu własnym, samorządu województwa małopolskiego, mieszkańców naszego regionu oraz wszystkich obecnych dzisiaj w Nowym Wiśniczu, przekazać Panu Podpułkownikowi słowa najwyższej wdzięczności i uznania za dotychczasową wzorową służbę Komponentu na rzecz bezpieczeństwa Polski i Polaków.

Państwa zaangażowanie, doskonale wyszkolenie i profesjonalizm są dla nas wszystkich gwarancją, że możemy w naszej Ojczyźnie czuć się bezpiecznie. Na ręce Pana Podpułkownika przekazuję Nagrodę Województwa Małopolskiego – Polonia Minor jako skromny, symboliczny wyraz wdzięczności naszej regionalnej wspólnoty za mijające właśnie 15 lat”

– mówił w niedzielę marszałek Małopolski.

Komplet wyników I Mistrzostw w biegach OCR o Puchar Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych

fot. Bieg Górskiego Komandosa, UMWM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *