GROM to jest praca zespołowa

pułkownik Piotr Gąstał

Internetowa platforma edukacyjna Akademia Zarządzania i Rozwoju opublikowała w serwisie Youtube kolejny krótki film z udziałem pułkownika Piotra Gąstała – byłego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM. Tym razem tematyka „kręci się” wokół służby zawodowej. Jednak wszystkie odpowiedzi Pułkownika padają przez pryzmat Jednostki i jego doświadczeń.

Na zachętę fragment z jednej z odpowiedzi:

GROM chociażby to jest praca zespołowa. W trakcie już doboru i selekcji przypatrujemy się ludziom, czy działają w grupie, czy działają samodzielnie. Jeśli ktoś jest indywidualistą to proponuję mu trafić do agencji wywiadu, zostać agentem wywiadu. Tam zdecydowanie częściej pracuje się samemu. U nas praca zespołowa jest najwyższą wartością i to zespół stanowi, czy ta mała sekcja kilkuosobowa, stanowi o sile zespołu bojowego. Stanowi potem o sile całej jednostki„.

Pułkownik Piotr Gąstał w Jednostce Wojskowej GROM spędził 25 lat. Służbę rozpoczął w 1992 roku, a zakończył we wrześniu 2016 roku. Pełnił obowiązki m.in.: dowódcy sekcji, dowódcy grupy, zastępcy dowódcy Jednostki oraz d-cy JW. GROM. Uczestniczył w tworzeniu Grupy Łodzi Bojowych oraz organizował Grupę Naprowadzania Lotniczego Wsparcia Ogniowego. Więcej w cyklu Ludzie Wojsk Specjalnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *