GROM szkoli się z cywilami

Jednostka GROM podczas skoku spadochronowego

21 kwietnia Jednostka Wojskowa GROM podała informację o podpisaniu umowy na świadczenie usługi wynajmu samolotu wraz z załogą oraz niezbędną infrastrukturą do wykonywania i zabezpieczenia skoków spadochronowych. Postępowanie zostało podzielone na trzy części – dwie pierwsze dotyczyły skoków z wysokości 1500-4000m, a trzecia część skoków z wysokości 1500-6500m. W pierwszych dwóch częściach wybrano ofertę firmy SkyDive.pl Sp. z o.o. i to właśnie o podpisaniu umowy z tą firmą poinformowała Jednostka.

Co ciekawe Jednostka Wojskowa GROM zdecydowała się na skorzystanie z oferty firmy cywilnej, a nie samolotów i infrastruktury naszych Sił Powietrznych. Dodatkowo jako miejsce wykonywania przedmiotu zamówienia wskazano lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem. To tam swoją siedzibę ma firma, która wygrała postępowanie. Planowana realizacja skoków odbędzie się na początku czerwca oraz w pierwszej połowie października. 

Firma SkyDive.pl sp z o.o., która wygrała postępowanie swoje szkolenia realizuje na samolocie Let L-410 Turbolet produkcji czechosłowackiej (czeskiej). Na pokład może zabrać 16 skoczków (w postępowaniu przetargowym warunkiem minimum było 15 skoczków). 

Na stronie SkyDrive.pl można przeczytać:

Duży, szybki, dwusilnikowy samolot Turbolet L-410 pilotowany przez 2 doświadczonych pilotów to gwarancja Waszego bezpieczeństwa i wygody podczas lotu na 4000m. Czas lotu na 4000m to 15 minut, więc jest okazja zajrzeć do kabiny pilotów i zobaczyć jak pracują. Nasz samolot wyposażony jest w duże, szerokie drzwi, zapewniające wygodne poruszanie się i wyskok również dla osób wysokich. To idealny samolot do skoków spadochronowych„. 

Źródło: Jednostka GROM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *