GROM na ćwiczeniach w Białymstoku?

rampa szturmowa C2

Jak informuje Kurier Poranny w czwartek w godzinach popołudniowych w okolicach wieżowca Miastoprojektu w Białymstoku po raz kolejny odbywały się ćwiczenia wojska.  Służby „nabrały wody w usta”, ale na zdjęciach można zobaczyć m.in. dwie platformy szturmowe C2 na podwoziu pojazdu Ford F550XL, wykorzystywane przez Jednostkę Wojskową GROM. Jedna prawdopodobnie posłużyła do szturmu na budynek, a druga jako stanowisko obserwacyjne dla snajperów.


Podobne ćwiczenia miały już miejsce w przeszłości. W czerwcu 2019 we wspólnych ćwiczeniach na terenie Bielska Podlaskiego brali udział funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji – BOA, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji  w Warszawie, Olsztynie, Lublinie, Białymstoku oraz żołnierze Jednostki Wojskowej GROM.

Warsztaty taktyczne w BIelsku Podlaskim

Z platformy korzystać może jednorazowo kilkunastu operatorów – w kabinie, na pace, ławkach zewnętrznych i na ruchomych częściach wysięgnika. Te ostatnie są od siebie niezależne, co oznacza, że jedna grupa żołnierzy może być podniesiona na wysokość pierwszego piętra, a druga w tym samym momencie kondygnację wyżej. Sam wysięgnik możemy podnieść na wysokość 7,5 m, a z drabiną będzie to około 13 m. Operatorzy mogą z rampy bezpośrednio wejść nawet na trzecie piętro budynku.

Więcej o platformie wykorzystywanej m.in. przez Jednostkę Wojskową GROM możecie przeczytać w materiale Magdaleny Kowalskiej – Sendek w magazynie Polska Zbrojna.

źródło: poranny.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *