FORMOZA szuka nowych morskich komandosów

Kochasz morze, a ono kocha Ciebie? Nie boisz się wyzwań i niewygody? Chciałbyś robić ciekawe rzeczy i nieustannie się rozwijać? Zgłoś się do morskich komandosów z gdyńskiej Jednostki Wojskowej FORMOZA i udowodnij, że zasługujesz by stać się częścią tej elitarnej formacji. Czas na złożenie dokumentów masz do 31 stycznia 2023. Test sprawnościowy i badania psychologiczne zaplanowane są na marzec 2023 roku, a test w trudnych warunkach klimatyczno – terenowych na kwiecień 2023r. Nowością jest możliwość służby w lokalizacji Dziwnów, co jest potwierdzeniem informacji o lokalizacji jednego z oddziałów Formozy na zachodnim wybrzeżu.

Kogo poszukuje FORMOZA?

Na to pytanie w kilku zdaniach odpowiada rzecznik prasowy JWF:

Do służby w Formozie zapraszamy wszystkich tych, którzy są dojrzali i stabilni emocjonalnie, inteligentni, gotowi do najwyższych poświęceń. Formozę tworzą ludzie, którzy są wytrwali w dążeniu do zamierzonego celu, bez względu na niewygody. My nawet lubimy, jak jest ciężko i niewygodnie, gdyż tylko w ten sposób prawdziwie się rozwijamy i robimy to, co wydaje się niemożliwe, przesuwając tym samym granice ludzkich możliwości„.

selekcja do Jednostki Wojskowej FORMOZA

Jeśli i Ty masz w sobie upór w dążeniu do celu, gotowość do poświęceń oraz chęć nieustannego rozwoju to być może jest to oferta skierowana właśnie do Ciebie. Nie są to jednak jedyne kryteria doboru kandydatów. 

Co trzeba zrobić by zostać morskim komandosem?

Oferta skierowana jest do żołnierzy czynnej służby wojskowej, żołnierzy rezerwy i funkcjonariuszy innych służb mundurowych, ale także do osób bez przeszkolenia wojskowego. Dodatkowo kandydat musi być w odpowiednim wieku – pomiędzy 19 a 32 lata. I przejść 5 etapów rekrutacji. 

Aby to się udało powinieneś posiadać ponadprzeciętną sprawność fizyczną i determinację by zawalczyć o swoje miejsce w Jednostce Wojskowej FORMOZA im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego.

Podczas selekcji musisz pokazać, że potrafisz dobrze pływać, biegać, jesteś silny, dobrze walczysz wręcz, a także zaliczyć test wodno-wysokościowy. To m.in. przepłynięcie 50 metrów w czasie poniżej 40 sekund, przepłynięcie 25 metrów pod wodą, bieg na 3 kilometry w czasie poniżej 12 minut i 30 sekund, wejście po 5-metrowej linie, wykonanie przynajmniej 70 „brzuszków” w 2 minuty, skoki i zjazd do wody po „kolejce tyrolskiej”.

rekrutacja FORMOZA

Jeśli przejdziesz pomyślnie ten etap to czeka cię rozmowa z psychologiem i słynna selekcja, czyli sprawdzian w trudnych warunkach terenowo klimatycznych. Na przełomie października i listopada w Bieszczadach instruktorzy testować będą Twoją pracę w grupie, odporność na zmęczenie, niewyspanie, niedożywienie i niekorzystne warunki pogodowe. Wielokilometrowe marsze i nawigowanie w terenie urozmaicane wymyślnymi zadaniami narzucanymi przez prowadzących selekcję to coś co na pewno Cię nie ominie. To zaledwie 5 dni, ale instruktorzy zrobią wszystko żeby dobrze Cię poznać i sprawdzić. Jeśli to przetrwasz to znajdziesz się w gronie kilkunastu procent kandydatów, którym udaje się przejść selekcję. Na wytrwałych czeka nagroda.

Później już tylko rozmowa kwalifikacyjna pozwalająca zweryfikować Twoją wiedzę i umiejętności. Co niezwykle istotne (i wbrew pozorom nieoczywiste w WS) jeśli przebrniesz przez cały 5 etapowy proces selekcji to FORMOZA gwarantuje wyznaczenie na stanowisko w Jednostce i dołączenie do grona morskich komandosów. Trzymamy kciuki byś doczekał tej chwili i spełnił swoje marzenia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *