Egzaminy końcowe na kursie JATA

kurs JATA w Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Elewi kursu JATA organizowanego przez Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych przeszli wszechstronne szkolenie przygotowujące do służby w Jednostkach Wojsk Specjalnych, a w ostatnich dniach zmierzyli się z egzaminami końcowymi. Przed rozpoczęciem kursu przeszli wnikliwe kwalifikacje medyczne i psycho-fizyczne. Przez 6 miesięcy przyswoili ogromną ilość wiedzy, rozwiązywali zadania prawie nie do rozwiązania, przekraczali niejednokrotnie możliwości wydolnościowe własnych organizmów. Przeszli szkolenie podstawowe i specjalistyczne. Pod okiem instruktorów Wojsk Specjalnych poznali podstawy i techniki działania na lądzie, wodzie i powietrzu. Podsumowaniem kursu były kilkudniowe egzaminy końcowe.

Kursu nie ukończyli wszyscy. Służba w Wojskach Specjalnych jest dla wybranych. Kurs JATA to dla każdego z absolwentów Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych początek drogi. Po krótkim urlopie i uroczystym zakończeniu kursu żołnierze trafią do Jednostek Wojsk Specjalnych.

Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych organizuje i prowadzi kursy specjalistyczne z obszaru operacyjnego dla żołnierzy Wojsk Specjalnych, personelu wojskowego aspirującego do służby w strukturach Wojsk Specjalnych oraz wg potrzeb dla żołnierzy innych jednostek i instytucji wojskowych. Prowadzi szkolenia dla podoficerów w ramach kursów kwalifikacyjnych i doskonalących w obszarze działań specjalnych oraz kandydatów na podoficerów spośród korpusu osobowego szeregowych Wojsk Specjalnych.

Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych szkoli również osoby ze środowiska cywilnego. Szkolenie przygotowujące kandydatów z cywila do Wojsk Specjalnych to kurs JATA.

źródło: CSZWS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *