Dzień Weterana 2021

Dzień Weterana 2021

W Dniu Weterana pamiętamy o wszystkich Weteranach, w szczególności tych, którzy udział w misji poza granicami państwa przypłacili zdrowiem lub życiem. Dziękujemy Wam za Wasz trud i niejednokrotnie ciężką oraz wymagającą poświęceń służbę, jednocześnie życząc szacunku i wsparcia na co dzień. Przekazujemy również życzenia Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. dr. inż. Sławomira Drumowicza. 

 

W 2011 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa, który od 2012 roku obchodzony jest 29 maja. Święto jest wyrazem szacunku oraz uznania Polaków dla ponad 90-tysięcznej rzeszy polskich weteranów misji wojskowych, prowadzonych od 68 lat w różnych częściach świata.
Chwalebną kartę podczas realizacji tych trudnych zadań zapisali i nadal zapisują żołnierze Wojsk Specjalnych. Nasi oficerowie, podoficerowie i szeregowi z powodzeniem zdają egzamin ze znajomości żołnierskiego rzemiosła, ale także z odwagi i szybkiego dostosowania się do specyficznych warunków geograficznych i klimatycznych.
Z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, przekazuję weteranom Wojsk Specjalnych serdecznie żołnierskie pozdrowienia. Dziękuję Wam za rzetelną i ofiarną służbę, dzięki której Wojska Specjalne zyskały opinię skutecznej i niezawodnej formacji Sił Zbrojnych RP.
Wyrażam głębokie przekonanie, że mając świadomość wysiłku i ofiary pokoleń polskich „misjonarzy”, dołożycie starań, aby ich dorobek pomnażać w imię zachowania światowego pokoju, wolności i szczęścia wszystkich narodów oraz chwały oręża polskiego i macierzystych Wojsk Specjalnych!

DOWÓDCA
KOMPONENTU WOJSK SPECJALNYCH
gen. bryg. dr inż. Sławomir Drumowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *