Dowódca USSOCOM w Krakowie

Dowódca USSOCOM z wizytą w Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych

16 grudnia 2022 roku w krakowskim Dowództwie Komponentu Wojsk Specjalnych gościł generał Bryan P. Fenton, dowódca Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (USSOCOM). Gen. Fenton spotkał się z gen. dyw.  Sławomirem Drumowiczem, dowódcą Wojsk Specjalnych w Polsce oraz z przebywającymi w tym rejonie oddziałami amerykańskich i polskich sił specjalnych.

„Relacje wojskowe między Stanami Zjednoczonymi a Polską nigdy nie były silniejsze. Widzimy to każdego dnia, nie tylko jako sojusznicy NATO, ale jako partnerzy dwustronni. Jestem dumny, że mogę pracować z naszymi polskimi partnerami. Nasze relacje jako przyjaciół i sojuszników, stojących ramię w ramię, są kluczowe dla regionalnego bezpieczeństwa i stabilności. Doceniamy ich niezłomne zaangażowanie i partnerstwo, zwłaszcza w obecnej sytuacji w tej części Europy” – powiedział gen. Fenton.

Gen. Bryan P. Fenton jest 13. w historii szefem Dowództwa Operacji Specjalnych Stanów Zjednoczonych (USSOCOM) z siedzibą w MacDill Air Force Base na Florydzie.

19 lutego 2009 roku w Krakowie sekretarz obrony USA Robert Gates i ówczesny minister obrony narodowej Bogdan Klich podpisali porozumienie o współpracy między United States Special Operations Command i Dowództwem Wojsk Specjalnych (POLSOCOM).

źródło: USSOCOM, RMF24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *