Dowódca KWS z okazji Dnia Pamięci Poległych i Zmarłych

Dzień Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach wojskowych poza Granicami Państwa

21 grudnia obchodzimy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granciami Państwa. Tego dnia pamiętamy o wszystkich, którzy oddali życie, służąc z dala od Ojczyzny.

Dzień Pamięci Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granciami Państwa został ustanowiony Decyzją nr 296/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lipca 2015 r. w rocznicę najtragiczniejszego wydarzenia w historii zagranicznych operacji. 21 grudnia 2011 r. zginęło w Afganistanie pięciu żołnierzy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Wyrazy szczególnego wsparcia i pamięci kieruję do bliskich poległych żołnierzy, w szczególności do rodzin sierż. Pawła Legenckiego, sierż. Piotra Mikułowskiego, mjr. Krzysztofa Woźniaka oraz st.chor.sztab. Mirosława Łuckiego.
Cześć ich pamięci!

W tym dniu przekazuję weteranom Wojsk Specjalnych serdeczne żołnierskie podziękowania, dziękuję Wam za rzetelną i ofiarną służbę, dzięki której Wojsk Specjalne zyskały opinię skutecznej i niezawodnej formacji Sił Zbrojnych RP.

Wyrażam głebokie przekonanie, że mając świadomość wysiłku i ofiary pokoleń polskich „misjonarzy”, dołożycie starań, aby ich dorobek pomnażać w imię zachowania światowego pokoju, wolności i szczęścia wzystkich narodów oraz chwały oręża polskiego i macierzystych Wojsk Specjalnych.

 

Dowódca                        
Komponentu Wojsk Specjalnych 
gen.dyw.dr inż. Sławomir Drumowicz 

 

fot. Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *