Dowódca GROM ze złotym medalem od SG

Odznaczenie dla dowódcy Jednostki Wojskowej GROM

30 listopada w Muzeum Powstania Warszawskiego funkcjonariusze i pracownicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał Medale za Zasługi dla Straży Granicznej 17 funkcjonariuszom i pracownikom Nadwiślańskiego Oddziału. Również na tę okoliczność medalami za Zasługi dla Straży Granicznej zostali odznaczeni, złotym – Dowódca Jednostki Wojskowej GROM – płk. Grzegorz Mikłusiak oraz srebrnym – młodszy inspektor Dariusz Brzezicki z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego.

Jest to kolejne wyróżnienie dla GROMu nadane przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej i jednocześnie docenienie wkładu w rozwój formacji. We wrześniu ubiegłego roku Jednostka otrzymała medal za wieloletnią pomoc oraz wsparcie udzielane funkcjonariuszom Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Współpraca nadal trwa. W pierwszym kwartale tego roku instruktorzy z Jednostki GROM przeprowadzili kurs z zakresu technik wysokościowych stosowanych na wojskowych statkach powietrznych.

źródło: Nadwiślański Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *