Do Wojsk Specjalnych… z cywila

Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych - kurs JATA

O służbę w Wojskach Specjalnych mogą się ubiegać osoby pełnoletnie, posiadające polskie obywatelstwo i niekarane. Muszą legitymować się co najmniej wykształceniem gimnazjalnym i być zdolne do zawodowej służby wojskowej oraz służby w pododdziałach powietrznodesantowych. Oczywiście kandydaci z wyższym wykształceniem, którzy mają uprawnienia do prowadzenia pojazdów, znają języki obce i mają inne, przydatne w wojsku kwalifikacje, otrzymają w czasie rekrutacji dodatkowe punkty.

Jeśli chcesz zostać żołnierzem Wojsk Specjalnych to w terminie do 31.03.2022 r. złóż za pośrednictwem właściwego Wojskowego Komendanta Uzupełnień wniosek o powołanie do służby kandydackiej.

Kogo szukamy?

Chcemy, żeby do wojsk specjalnych trafiali pasjonaci, bo ta służba wymaga wielu wyrzeczeń i wysiłku. Na pewno potrzebujemy osób z wykształceniem medycznym oraz takich, którzy specjalizują się w branży IT. Ważne są także zdolności językowe oraz łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych.

Szkolenie kandydatów na żołnierzy WS w ramach kursu JATA realizuje Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych. Centrum tworzy komenda w Krakowie oraz kilka ośrodków: Lądowy w Lublińcu, Nurkowy w Gdyni, Spadochronowy w Krakowie i Poligonowy na Kaszubach. Jednym z głównych zadań Centrum jest szkolenie kandydatów z cywila, którzy chcą służyć jako operatorzy. CSWS prowadzić także kursy specjalistyczne i kwalifikacyjne dla żołnierzy WS. Co ważne, instruktorami Centrum są żołnierze zawodowi i emerytowani specjalsi.

Więcej informacji pod adresem: Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych – CYWILE (wp.mil.pl)

Może Cię również zainteresować temat Ile zarabia pocątkujący komandos?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *