Czym jest selekcja?

Selekcja do Jednostki Wojskowej Komandosów - fot. D.Dmitriew / Cisi i skuteczni

Czym jest selekcja? W skrócie to pozyskiwanie wartościowych kandydatów na operatorów. Kandydat do JWK jest osobą o cechach lidera, dobrze radząca sobie w pracy zespołowej oraz przygotowana pod względem metodycznym i dowódczym. Sprawdzamy to właśnie podczas selekcji, czyli gry terenowej

Ideą selekcji jest wyłonienie wartościowych kandydatów, którzy sprostają wymaganiom służby w wojskach specjalnych, nie szukamy dlatego tych, którzy są „być może”, a tych którzy są zdeterminowani i ukierunkowani na obrany cel.
Obecnie mamy idealną aurę pogodową, załamanie pogody, deszcz, porywisty wiatr i spadek temperatury – i w takich warunkach najczęściej odbywają się selekcje.

Selekcja do Jednostki Wojskowej Komandosów - fot. D.Dmitriew / Cisi i skuteczni

 

Jej koniec jest dla tych, którzy ją ukończyli, równocześnie początkiem dalszej, równie niełatwej drogi, później jest roczny kurs bazowy oraz dalsze szkolenia, aby zostać operatorem.

Inaczej mówiąc, selekcja tak naprawdę nigdy się nie kończy. Każdy dalszy dzień jest sprawdzianem, aby pozostać w siłach specjalnych, aby doskonalić umiejętności działania w każdym środowisku oraz kreować rozwiązania dla nieznanych wyzwań, które będą miały miejsce.

Foto archiwalne: Daniel Dmitriew

źródło: Cisi i skuteczni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *