Ćwiczenia 7EDS i 4 Pułku Przeciwlotniczego

7 Eskadra Działań Specjalnych na ćwiczeniach z 4 Pułkiem Przeciwlotniczym

W dniach 21-22.04.2021r. w Czerwieńsku odbywały się ćwiczenia z udziałem żołnierzy 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz pilotów 7. Eskadry Działań Specjalnych z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza.

Załogi z  7. Eskadry Działań Specjalnych prowadziły działania na małej wysokości wykorzystując śmigłowiec Mi-17. W tym samym czasie żołnierze 2 dywizjonu przeciwlotniczego z wykorzystaniem przeciwlotniczych zestawów rakietowych OSA oraz naziemnych urządzeń radiolokacyjnych doskonalili umiejętności współdziałania, wykrywania i śledzenia celów nisko lecących w ramach pracy bojowej na sprzęcie.

7 Eskadra Działań Specjalnych na ćwiczeniach z 4 Pułkiem Przeciwlotniczym

7 Eskadra Działań Specjalnych (7EDS) jest pododdziałem Sił Powietrznych, utworzonym w 2011 roku i przeznaczonym do wsparcia operacji specjalnych. 7EDS wchodzi w skład 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Przeznaczona jest do transportu lotniczego i wsparcia ogniowego sił i środków Wojsk Specjalnych z powietrza.

Załogi śmigłowców (Mi-17) zostały przeszkolone do realizacji zadań wynikających ze specyfiki operacji specjalnych m.in. w USA. Personel eskadry posiada umiejętność latania z operatorami Wojsk Specjalnych na niskich wysokościach, w ekstremalnych warunkach pogodowych i w nocy.

Więcej o 7 Eskadrze Działań Specjalnych.

źródło: 4Pplot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *