Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych na TCCC Paramedyk 2022

Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych - TCCC Paramedyk 2022

W dniach 18-22.09 2022 odbyło się kolejne bardzo rozwojowe wydarzenie łączące warsztaty, konferencję i zawody w jednym – TCCC Paramedyk 2022.

To kolejna, już 15. (jubileuszowa) edycja, która dotyczyła „Działań ratunkowych służb w sytuacjach wystąpienia zdarzenia nagłego”. Jej głównym celem było stworzenie okazji do kooperacji oraz utrwalenie podstawowej wiedzy w zakresie czynności ratunkowych, w szczególności: rozpoznawania i wczesnego reagowania, diagnostyki w stanach zagrożenia życia czy postępowania w sytuacji użycia środków bojowych.

Jedną ze stacji pod kryptonimem „Stacja AZOVSTAL” w ramach części warsztatowej przygotowało i koordynowało przebieg Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych w kooperacji z FEN K9 MED.

Zadanie realizowane w ramach Stacji: Zespół QRF został zadysponowany do wsparcia szpitala polowego na terenie oblężonego kompleksu huty AZOVSTAL. Dane przekazane zespołowi: szpital ma bardzo dużą ilość poszkodowanych, małą ilość personelu medycznego i jeszcze mniej wyposażenia.

Zespół zabezpieczenia logistycznego dostarczył zrzutem, trzy kompletne trauma Wall w pełni skonfigurowane i wyposażone. Jeden internistycznie, drugi ortopedycznie i trzeci chirurgicznie. Zadaniem było dostanie się do podziemi i oczekiwanie na łącznika, który przeprowadzi zespół QRF kanałami do szpitala polowego, w którym przejdzie pod dowodzenie pułkownika XXX ordynatora tamtejszego szpitala i będzie wykonywał jego polecenia, chyba że…. nastąpi sytuacja, w której trzeba będzie działać autonomicznie. 

Więcej o TCCC Paramedyk 2022 na stronie Policji.

Fot. OSL CSzWS

źródło: Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *