AGAT wygrywa Best Warrior Competition

żołnierz Jednostki Wojskowej AGAT na Best Warrior Comptetition

Operator Jednostki Wojskowej AGAT wygrał zawody „Best Warrior Competition”, organizowane w amerykańskiej bazie w Bawarii przez US Army Medical Department Activity (MEDDAC).

Do Niemiec pojechało trzech szturmanów z Jednostki Wojskowej Agat. Operatorzy stanęli do rywalizacji z kilkunastoma żołnierzami amerykańskich jednostek lądowych. Musieli m.in. nawigując w terenie przemierzyć dziesiątki kilometrów, ścigać i ująć uzbrojonego terrorystę, odpierać ataki przeciwnika, a na koniec rywalizować na torze przeszkód.

„Best Warrior Competition” z pierwszą lokatą ukończył „Zielu”, a pozostałych dwóch szturmanów JW Agat uplasowało się w czołówce rankingu. „Zielu” w lutym 2022 roku wystartuje w kolejnych zawodach, ale już na wyższym poziomie. Wówczas o miano najlepszego wojownika, poza Polakiem, będą rywalizować reprezentanci wszystkich jednostek armii Stanów Zjednoczonych stacjonujących w Europie.

Więcej o zawodach i tym jak zaprezentowali się Polacy możecie przeczytać w artykule Magdaleny Kowalskiej – Sendek na stronie magazynu Polska Zbrojna.

Fot. JW AGAT / Polska Zbrojna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *