AGAT na Dniach NATO w Ostrawie

AGAT na Dniach NATO w Ostrawie

W dniach 19-20 września na lotnisku w Mosznowie koło Ostrawy odbyły się Dni NATO, czyli wielka impreza promująca Sojusz Północno-Atlantycki. W tym roku ze względu na epidemię COVID-19 pokazy odbyły się bez udziału publiczności, a transmisję można było śledzić w internecie i czeskiej telewizji informacyjnej. Wśród uczestników nie zabrakło Polaków godnie reprezentowanych przez Jednostkę Wojskową AGAT. Żołnierze z Gliwic, wraz z kolegami z 43. Batalionu Powietrznodesantowego Armii Czeskiej dokonali desantu z dwóch samolotów CASA C-295.

AGAT na Dniach NATO

„W zeszłym roku był to pierwszy tego typu pokaz na naszej imprezie w ogóle i jeden z głównych punktów programu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, widząc tę ​​wymagającą organizacyjnie demonstrację ponownie w obecnej sytuacji ”- komentuje Zbyněk Pavlačík, prezes Jagello 2000. „Międzynarodowe dynamiczne pokazy dwóch elitarnych jednostek powietrznodesantowych są czymś, co jest naprawdę rzadko spotykane”.

Jednostka AGAT pojawiła się w Ostrawie po raz kolejny. Po raz pierwszy Czesi mogli zapoznać się z tą Jednostką w 2016 roku.

AGAT na Dniach NATO 2019

AGAT na Dniach NATO w Ostrawie

Fot. natodays.cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *